Werners Gourmetservice huvudkontor 
    Kämpagatan 3
    532 37 Skara
    0511-177 99

    Werners Gourmetservice säljkontor 
    Tellusborgsvägen 67
    126 29 Hägersten

    Kontakta vår kundservice vid frågor angående din leverans, reklamationer eller om du har övriga frågor.

    0511-177 99
    info@wgs.se

    Följ oss på våra sociala medier

    Instagram

    Facebook

    LinkedIn

    Ledning

    Thore Svensson

    VD 0701-468 848 thore.svensson@kaka.se

    Jonny Dufva

    Försäljningschef Foodservice 0720-71 24 56 jonny.dufva@wgs.se

    Laila Karlsson Alalahti

    Chef Ekonomi & IT 0724-02 04 22 laila.karlsson@wgs.se

    Katrine Påhlman

    Affärsområdeschef Asien/Försäljningschef DVH +46 705 946 253 katrine.pahlman@wgs.se

    Andreas Bring

    Chef Varuförsörjning & Sortiment 0511-34 66 06 andreas.bring@wgs.se

    Affärsutveckling

    Jonas Martinsson

    Delägare och affärsutvecklare 0709-31 51 50 jonas.martinsson@wgs.se

    Stefan Carlsson

    Delägare och affärsutvecklare 0705-95 97 80 stefan.carlsson@wgs.se

    Kvalitet

    Erik Lidgren

    Quality & Environmental Manager 0511–34 66 13 erik.lidgren@wgs.se

    Försäljning restaurang

    Jonny Dufva

    Försäljningschef Foodservice 0720-71 24 56 jonny.dufva@wgs.se

    Mikael Bråhner

    Försäljning Foodservice Stockholm och Östergötland 0511-34 66 08 mikael.brahner@wgs.se

    Elin Hägglöv

    Teamleder/Försäljning Foodservice Stockholm, Gotland 0511-34 66 21 elin.hagglov@wgs.se

    Johan Haglund

    Försäljning Foodservice, västra Sverige 0707-55 98 10 johan.haglund@wgs.se

    Hans Erlandsson

    Försäljning Foodservice södra Sverige 0511-34 66 16 hans.erlandsson@wgs.se

    Ulrika Ingelman

    Försäljning Foodservice Stockholm och Norrland Ulrika.ingelman@wgs.se

    Marknad och Education

    Ida Holm

    Projektledare 0511-34 66 10 ida.holm@wgs.se

    Joachim Karlsson

    Grafisk formgivare 0708-21 09 41 joachim.karlsson@wgs.se

    Kristin Åhlander

    Gastronomisk Head Chef och Affärsstöd 0511-34 66 36 kristin.ahlander@wgs.se

    Försäljning butik

    Katrine Påhlman

    Affärsområdeschef Asien/Försäljningschef DVH +46 705 946 253 katrine.pahlman@wgs.se

    Sofia Östergren

    Teamleder samt Försäljning butik, Stockholmsregionen 0720-76 25 74 sofia.ostergren@wgs.se

    Michelle Smedman

    Försäljning butik västra Sverige 0721-99 99 91 michelle.smedman@wgs.se

    Michel Lundqvist

    Försäljning butik Stockholmsregionen 0761-41 06 11 Michel.lundqvist@wgs.se

    Export, kedjor, grossist och industri

    Henrik Clemensson

    Key Account Manager Grossist och Kedjekund 0511-34 66 18 henrik.clemensson@wgs.se

    Mikael Garding

    Key Account Manager Grossist och Kedjekund 0708-15 95 47 mikael.garding@wgs.se

    Christian Tuxen

    Försäljningsansvarig Danmark +45 2530 3152 tux@wernersgourmet.dk

    Katrine Påhlman

    Affärsområdeschef Asien/Försäljningschef DVH +46 705 946 253 katrine.pahlman@wgs.se

    Innesälj

    Clara Jespersson

    Chef Innesälj 0511-34 66 07 / 0720-77 08 05 Clara.jespersson@wgs.se

    Carolina Svensson

    Innesäljare/Koordinator 0511-34 66 23 / 0720-70 71 42 carolina.svensson@wgs.se

    Daniel Staaf

    Innesäljare 0511-34 66 25 / 0720-70 71 73 daniel.staaf@wgs.se

    Ida Kvarndal

    Innesäljare 0511-34 66 27 / 0720-70 71 71 ida.kvarndal@wgs.se

    Robin Kling

    Innesäljare 0511–34 66 05 / 0720-70 71 74 robin.kling@wgs.se

    Filip Ahlén

    Innesäljare 0511-34 66 26 / 0720-70 71 72 filip.ahlen@wgs.se

    Sortiment och inköp

    Andreas Bring

    Chef Varuförsörjning & Sortiment 0511-34 66 06 andreas.bring@wgs.se

    Stefan Georgievski

    Inköpare 0511-34 66 04 stefan.georgievski@wgs.se

    Anders Jönsson

    Logistikansvarig och inköpare 0511-34 66 00 anders@wgs.se

    Alexandra Thoresson

    Inköpare 0511-34 66 34 alexandra@wgs.se

    Jesper Franzén

    Pris- och produktstrateg 0733-65 56 40 jesper.franzen@wgs.se

    Daniel Johansson

    Projektledare operations 0511-34 66 31 daniel.johansson@wgs.se

    Ekonomi och IT

    Laila Karlsson Alalahti

    Chef Ekonomi & IT 0724-02 04 22 laila.karlsson@wgs.se

    Lotta Forsaeus

    Redovisningsansvarig 0511-34 66 29 lotta.forsaeus@wgs.se

    Malin Harrysson

    Ekonomiassistent 0511-34 66 30 malin.harrysson@wgs.se

    Nadia Björk

    Ekonomiassistent 0511-34 66 37 nadia.bjork@wgs.se

    Johan Käll

    Systemadministratör 0511-34 66 20 johan.kall@wgs.se

    Lager

    Albin Lindblad

    Lagerchef 0511-34 66 32 Albin.lindblad@wgs.se

    Anders Pettersson

    Lager

    Marcus Ålrud

    Lager

    Hjalmar Lindblad

    Lager

    Björn Bellsand

    Lager

    Anna Gustafsson

    Lager

    Mattias Jonsson

    Lager

    Magnus Persson Karlberg

    Lager

    Anton Johansson

    Lager

    Per Bergquist

    Lager

    Olle Johansson

    Lager

    Jakob Persson

    Lager