Werners Gourmetservice huvudkontor 
    Kämpagatan 3
    532 37 Skara
    0511-177 99

    Werners Gourmetservice säljkontor 
    Tellusborgsvägen 67
    126 29 Hägersten

    Kontakta vår kundservice vid frågor angående din leverans, reklamationer eller om du har övriga frågor.

    0511-177 99
    info@wgs.se

    Följ oss på våra sociala medier

    Instagram

    Facebook

    LinkedIn

    Ledning

    Joakim Karlsson

    VD 0702-18 14 39 joakim.karlsson@wgs.se

    Laila Karlsson Alalahti

    Chef Ekonomi & IT 0724-02 04 22 laila.karlsson@wgs.se

    Katrine Påhlman

    Affärsområdeschef Asien/BAM +46 705 946 253 katrine.pahlman@wgs.se

    Andreas Bring

    Chef Varuförsörjning & Sortiment 0511-34 66 06 andreas.bring@wgs.se

    Sofia Gynge

    Chef Direktförsäljning DVH & Marknad 0511-34 66 14 sofia.gynge@wgs.se

    Erik Lidgren

    Quality & Environmental Manager 0511–34 66 13 erik.lidgren@wgs.se

    Affärsutveckling

    Jonas Martinsson

    Delägare och affärsutvecklare 0709-931 51 50 jonas.martinsson@wgs.se

    Stefan Carlsson

    Delägare och affärsutvecklare 0705-95 97 80 stefan.carlsson@wgs.se

    Kvalitet

    Erik Lidgren

    Quality & Environmental Manager 0511–34 66 13 erik.lidgren@wgs.se

    Försäljning restaurang

    Mikael Bråhner

    Försäljning restaurang Stockholm och Östergötland 0511-34 66 08 mikael.brahner@wgs.se

    Elin Hägglöv

    Försäljning restaurang Stockholm 0511-34 66 21 elin.hagglov@wgs.se

    Fredrik Hultgren

    Försäljning restaurang Stockholm 0730 78 59 09 fredrik.hultgren@wgs.se

    Hans Erlandsson

    Försäljning restaurang södra Sverige 0511-34 66 16 hans.erlandsson@wgs.se

    Johan Haglund

    Försäljning Restaurang, västra Sverige 0707-55 98 10 johan.haglund@wgs.se

    Education

    Kristin Åhlander

    Gastronomisk Ledare och kock 0511-34 66 36 kristin.ahlander@wgs.se

    Försäljning butik

    Sofia Gynge

    Chef Direktförsäljning DVH & Marknad 0511-34 66 14 sofia.gynge@wgs.se

    Michelle Smedman

    Försäljning butik västra Sverige 0721-99 99 91 michelle.smedman@wgs.se

    Louise Parman

    Försäljning butik Stockholmsregionen 0761-41 06 11 louise.parman@wgs.se

    Sofia Östergren

    Försäljning butik, Stockholmsregionen 0720-76 25 74 sofia.ostergren@wgs.se

    Matilda Rydén

    Försäljning butik, södra Sverige 072-076 23 06 matilda.ryden@wgs.se

    Export, kedjor, grossist och industri

    Henrik Clemensson

    Key Account Manager Export 0511-34 66 18 henrik.clemensson@wgs.se

    Benjamin Hägerstrand

    Key Account Manager Kedjekunder/Travel Trade 0720-71 16 99 benjamin.hagerstrand@wgs.se

    Sanna Änggård

    Key Account Manager Grossist 0511-34 66 02 sanna.anggard@wgs.se

    Christian Tuxen

    Försäljningsansvarig Danmark +45 2530 3152 tux@wernersgourmet.dk

    Katrine Påhlman

    Affärsområdeschef Asien/BAM +46 705 946 253 katrine.pahlman@wgs.se

    Order – innesälj

    Carolina Svensson

    Innesäljare 0511-34 66 23 carolina.svensson@wgs.se

    Daniel Staaf

    Innesäljare 0511-34 66 25 daniel.staaf@wgs.se

    Ida Kvarndal

    Innesäljare 0511-34 66 27 ida.kvarndal@wgs.se

    Robin Kling

    Innesäljare 0511 – 34 66 05 robin.kling@wgs.se

    Filip Ahlén

    Order & säljsupport Travel trade 0511-34 66 26 filip.ahlen@wgs.se

    Clara Jespersson

    Innesäljare 0511-34 66 07 Clara.jespersson@wgs.se

    Camilla Åhlin

    Innesäljare 0511-34 66 28 camilla.ahlin@wgs.se

    Jakob Persson

    Godssökning och reklamation 0511-190 95 jakob.persson@wgs.se

    Sortiment, inköp och systemutveckling

    Andreas Bring

    Chef Varuförsörjning & Sortiment 0511-34 66 06 andreas.bring@wgs.se

    Stefan Georgievski

    Inköpare 0511-34 66 04 stefan.georgievski@wgs.se

    Anders Jönsson

    Logistikansvarig och inköpare 0511-34 66 00 anders@wgs.se

    Alexandra Thoresson

    Inköpare 0511-34 66 34 alexandra@wgs.se

    Jesper Franzén

    Pris- och produktstrateg 0733 – 65 56 40 jesper.franzen@wgs.se

    Marknad

    Sofia Gynge

    Chef Direktförsäljning DVH & Marknad 0511-34 66 14 sofia.gynge@wgs.se

    Ida Holm

    Projektledare 0511-34 66 10 ida.holm@wgs.se

    Joachim Karlsson

    Grafisk formgivare 0708-21 09 41 joachim.karlsson@wgs.se

    Ekonomi och IT

    Laila Karlsson Alalahti

    Chef Ekonomi & IT 0724-02 04 22 laila.karlsson@wgs.se

    Lotta Forsaeus

    Redovisningsansvarig 0511-34 66 29 lotta.forsaeus@wgs.se

    Malin Harrysson

    Ekonomiassistent 0511-34 66 30 malin.harrysson@wgs.se

    Nadia Björk

    Ekonomiassistent 0511-34 66 37 nadia.bjork@wgs.se

    Johan Käll

    Systemadministratör 0511 – 34 66 20 johan.kall@wgs.se

    Lager

    Daniel Johansson

    Lagerchef 0511-34 66 31 daniel.johansson@wgs.se

    Albin Lindblad

    Arbetsledare lager 0511-34 66 32

    Anders Pettersson

    Lager

    Marcus Ålrud

    Lager

    Hjalmar Lindblad

    Lager

    Björn Bellsand

    Lager

    Anna Gustafsson

    Lager

    Mattias Jonsson

    Lager

    Magnus Persson Karlberg

    Lager

    Anton Johansson

    Lager

    Per Bergquist

    Lager

    Olle Johansson

    Lager

    Kevin Larsson

    Lager

    Albin Lundholm

    Lager